Finaliści III edycji ATMA 2018 wystąpią 30 stycznia 2019 r. na scenie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach w ramach cyklu „Symfonicznych Koncertów Edukacyjnych”.
„Polska w muzyce cudzoziemców”
Marek Wroniszewski – dyrygent
Zuzanna Moskwik – fortepian
Zuzanna Moskwik (ur. 2001) w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat w ZPSM nr 4 im K. Szymanowskiego w Warszawie, gdzie pracuje pod kierunkiem prof. Wilii Ochockiej-Janusz. Do ważniejszych osiągnięć artystycznych Zuzanny należą: I nagroda w I Międzyszkolnym Konkursie Miniatur Fortepianowych (2009), II nagroda w III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Beli Bartoka (2010), II nagroda w II Warszawskim Konkursie Pianistycznym (2011), II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie (2012), III nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA Klas Fortepianu Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia w Warszawie (2013), I nagroda w XXXI Konkursie Młodych Pianistów Nad Kamienną w Skarżysku Kamiennej (2013), I nagroda w VII Konkursie im. Witolda Lutosławskiego dla dzieci i młodzieży w Warszawie (2013), I nagroda w IV Warszawskim Konkursie Pianistycznym (2013), I nagroda w konkursie Mistrz klawiatury w Warszawie (2014), III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kaunas Sonorum w Kownie (2017), Grand Prix na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Primavera w Rydze (2017), III miejsce na XX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2018) oraz I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Młodych Indywidualności im. Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu (2018).
Występowała m. in. na estradzie Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w Filharmonii Narodowej, w siedzibie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, w Łazienkach Królewskich, w Muzeum Karola Szymanowskiego w Atmie, w domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Studiu S-1 Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz poza granicami Polski, między innymi w Finlandii, Szwajcarii, na Litwie i Łotwie.
Antoni Wrona – wiolonczela
Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia nr 3 im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie. Obecnie jest uczniem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie wiolonczeli Anny Skibińskiej-Haponiuk.
Jest laureatem wielu konkursów organizowanych w kraju i za granicą, m.in. I miejsca w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym Młody Polski Wiolonczelista w Bochni, I miejsca w XXV Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy, I miejsca w VII Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Wiolonczelistów Wiolonczelka w Ełku, I miejsca w XL Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera, I miejsca w XII Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Jana Vychytil w Pradze, I miejsca w XXIV Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy.
Uczestniczył ponadto w licznych kursach mistrzowskich takich jak: Stringtime NiederRhein, Zimowa Akademia Muzyki w Lusławicach, Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie. Był również członkiem Penderecki Youth Orchestra – młodzieżowej orkiestry skupiającej najbardziej utalentowanych młodych muzyków z całego kraju, której prowadzenie objął wybitny polski kameralista i dyrygent – Marek Moś.
oraz Marcel Groblewski – skrzypce
Wszyscy soliści są uczniami ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.
Program:
Ludwig van Beethoven – Koncert potrójny C-dur op. 56, cz. III „Rondo alla polacca”
Richard Wagner – Uwertura Polonia
Franz Liszt – Interludium pt. „Salve Polonia” z oratorium „St. Stanislaus”
Anton Bruckner – II Symfonia c-moll cz. III Scherzo
Więcej informacji na stronie organizatora –>>